Studentská vědecká konference

12.04.2022

V úterý 12. 4. a ve středu 13. 4. 2022 se v prostorách Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové konala Studentská vědecká konference.

Konference byla rozdělena do čtyř sekcí, a to chemické sekce, biologické sekce, sekce sociální a klinické farmacie a technologické sekce.

DSC_0697.jpg

Konference byla zahájena v úterý ráno panem děkanem doc. PharmDr. Jaroslavem Rohem, Ph.D. společně s viceprezidentem Spolku českých studentů farmacie Patrikem Marianem Sudickým. Následovalo prezentování studentů, které probíhalo jak v češtině, slovenštině, tak i v angličtině. Prezentující uvítali podporu spolužáků, kteří je přišli podpořit přítomností na jejich prezentacích.

Prakticky všechny prezentace napříč sekcemi byly hodnoceny velmi kladně a komise, ve kterých byl vždy alespoň jeden externí odborník, se shodly na vysoké úrovni této studentské konference. Po závěrečných poradách komise rozhodly o následujících oceněných.

Biologická sekce

1. místo – Karolína Nálevková

doc. PharmDr. Martina Čečková, Ph.D

Interindividual variability in expression of selected membrane transporters; their impact on prognosis and therapy of patients with acute myeloid leukemia

1. místo – Monika Šteigerová

doc. PharmDr. Iva Boušová, Ph.D.; RNDr. Veronika Skarková, Ph.D.

Effect of flubendazole on glioblastoma multiforme in vitro and in vivo

1. místo – Anna Orbisová

prof. PharmDr. František Štaud, Ph.D.

Effect of inflammation on Serotonin pathway in the placenta

Čestnou cenu poroty získali Júlie Kupčíková (PharmDr. Daniela Hulcová, Ph.D.)  a Eszter Gergely (doc. PharmDr. Jakub Chlebek, Ph.D.), které byly nejlepší ze všech fytochemických přednášek.

Chemická sekce

1. místo – Kavuljak Juraj

PharmDr. Lukáš Opálka, Ph.D.

Synthesis and evaluation of human 6-hydroxyceramides Juraj Kavuljak

1. místo – Bachtíková Andrea

doc. PharmDr. Jan Zitko, Ph.D.

Design, synthesis and biological evaluation of 2-aminooxazoles as antimicrobial agents

1. místo – Chvalkovská Eliška

doc. PharmDr. Radim Kučera, Ph.D.; Mgr. Martin Novák

Development of LC-MS method for determination of selected endocrine disruptors

Sekce farmaceutické technologie

1. místo – Karolina Santarius

PharmDr. Ondřej Holas, Ph.D.

Polymeric particles for targeted anti-inflammatory therapy

1. místo – Roksolana Kulhánková

doc. PharmDr. Andrej Kováčik, Ph.D.

Study of topically administered ceramides

1. místo – Viktória Trecáková

Dr. Georgios Paraskevopoulos, Ph.D.

Formulation, characterization and skin application of imiquimod loaded liposomes in combination with dendrimers

Sekce sociální a klinické farmacie

1. místo – Adéla Brandová

PharmDr. Martin Doseděl, Ph.D.

Analysis of drug administraton by nurses in health facility - experience from region of Hradec Králové

1. místo – Daniela Mašková

prof. PharmDr. Jiří Vlček, Ph.D.; PharmDr. Zuzana Očovská

Potential drug-drug interactions in patients admitted to the hospital via the emergency department

1. místo – Natalie Blizňáková

doc. PharmDr. Josef Malý, Ph.D.

Analysis of drug administration by nurses in health facility - experience from hospitals in the South Bohemian region I

Add-Watermark_2022_04_16_02_11_29-(282).jpg

Vyhlášení výsledků proběhlo tradičně v rámci společenského večera, který se konal ve středu 13. 4. v Pivovarských domech Klenot. Po předání cen a chutné večeři byl prostor i na neformální diskusi nejen o prezentacích a výsledcích jednotlivých účastníků.

Vítězové a druzí v pořadí ze všech sekcí postupují do nadnárodního kola Studentské vědecké konference, které se uskuteční ve čtvrtek 5. května 2022 v sídle firmy Zentiva. Budeme jim držet palce!

Add-Watermark_2022_04_16_02_11_29-(27).jpg