Světový den Downova syndromu

21.03.2023

21. 3. 2023 jsme se uspořádali naši první akci ke Světovému dni Downova syndromu. Spojili jsme naše síly se studenty ze Spolku košických študentov farmácie, Slovenského spolku študentov farmácie v Bratislavě a Unií studentů farmacie v Brně, takže se na chodbách každé z našich fakult objevil kavárnový stánek. V naší Hradecké kavárně, která občerstvovala kolemjdoucí na koridoru fakulty od 10:00 do 14:00, byli k dostání pizza šneci, muffiny, cupcaky, káva s mlékem i bez a v neposlední řadě i čaj.

Celkově jsme u nás v Hradci vybrali 2 195 Kč. Výtěžek jsme zaokrouhlili na 3 000 Kč, což jsme celé poslali spolku DownSyndrom.cz, který připravuje akce pro lidi s tímto vrozeným syndromem, vzdělává veřejnost a prosazuje práva lidí s Downovým syndromem. Stejnému spolku poslali výtěžek i studentské spolky z ostatních fakult.

Věřím, že si studenti, doktorandi i zaměstnanci fakulty pochutnali na dobrotách z naší kavárny a s sebou si od nás odnesli i dobrý pocit z pomoci druhým.

Isabela Whelanová

IMG_2962_Watermarked.jpg