Cena léčiv - přednáška pro seniory

31.10.2019

Mezi činnosti, které má v kompetenci sekce SČSF Vzdělávání, nepatří jen obohacování o nové znalosti studenty, ale také širokou veřejnost. Tentokrát jsme se zaměřili na pro nás velmi důležitou skupinu obyvatel, a to na seniory.

IMG_2436-(1).JPG

Ve čtvrtek 31. 10. se konala přednáška v RC Pohoda, kde má zázemí spolek seniorů Dřevěnka. Tématem přednášky byly úhrady léčivých přípravků a doplatky v lékárnách. Slova se ujal bývalý student Farmaceutické fakulty Mgr. David Suchánek ze společnosti OAKS Consulting, která se zabývá vstupem nových léčiv na trh a působí v oblasti market access.

IMG_2430.JPG

Cílem přednášky bylo seznámit seniory například s tím, proč se doplatky na léky v různých lékárnách liší, jak takový doplatek vůbec vzniká a kdo a jak určuje ceny léků obecně. Ač jsou tato témata poměrně složitá, senioři se nebáli ptát a diskutovat. Mimo jiné se zajímali např. i o témata výpadků léků v lékárnách nebo o lékové záměny.

Přednáška se vydařila a my věříme, že to nebyla s Dřevěnkou poslední spolupráce.

- Kristýna Blahnová