Threenet s Portugalskem a Francií, část III. - Česko

10.10.2018

Po uplynulých pěti dnech v Portu, které jsme si užili na začátku dubna a následných pěti zářijových dnech ve Francii v městečku Clermont-Ferrand, na nás čekal také příchod našich nových kamarádů z Portugalska a Francie.

30594716_1883509741722386_4235057849455083520_n.jpg

Ve středu 10.10. náš český Threenet začal. Všichni se v odpoledních hodinách ubytovali v hostelu Academic a pak se sešli na kolejích Na Kotli, kde jsme jim připravili typické české jídlo - bramboráčky. Vlastnoručně dělané a smažené. Celkem 20 kg brambor nám prošlo pod rukama jako nic, a myslím si, že si všichni velmi pochutnali. Večer jsme strávili ve společenské místnosti, povídali si a jedli.

Druhý den byl naplněný soft-skillovými tréninky. Dopoledne na téma Critical thinking, odpoledne Emotional intelligence. Poté následovala prohlídka naší fakulty, kampusu a okolí. Na večer jsme si připravili International night, která se nesla ve znamení výborného jídla, her, pohody a dobrého kolektivu. Ochutnali jsme typické portugalské a francouzské lahůdky, různé sýry, klobásky, koláče a spoustu dalších dobrot. International night se opravdu povedla, dokonce nás potěšili i uznáním za nejlepší International večer ze všech tří zemí.

Třetí den dopoledne jsme vyrazili na poznání krás a památek Hradce Králové a odpoledne společně do Prahy, kde nás čekal příjemný víkend. V Praze probíhal Signal festival, takže světelná show rozhodně patřila do našeho programu. Prohlídku městem doprovázelo nádherné, teplé podzimní počasí. Bylo až k neuvěření, jak se jim v Praze líbilo. Všechny památky si prohlíželi s obdivem, neustále se fotili a vyptávali na historii. Dokonce je velmi zaujala expozice Paměti národa, která byla vystavena pod letňanskými sady.

43877786_314079446071204_440429263909289984_n-(1).jpg

Všichni jsme si společně užili pět krásných dní a společně se slavnostně rozloučili u svíčkové a pořádného piva. Věříme, že na nás a na naši zemi budou mít Francouzi a Portugalci hezké vzpomínky a že si odnesli i hojné zážitky.

Celý výměnný program Threenet byla skvělá akce. Nejen že jsme poznali nové přátele, ale podívali se i do cizích zemí, měst a zjistili, jak probíhá jejich výuka, laborky a vysokoškolský život.