Panelová diskuze

21.04.2026

21.4. jsem se zúčastnila panelové diskuse o budoucnosti naší profese a celá akce na mě udělala velký dojem. I když se mělo probírat řada témat, naprostým středobodem bylo očkování v lékárnách. Diskuse s odborníky mi pomohla si ujasnit, v jakém kroku se nyní nacházíme – aktuálně se ladí legislativní pravidla, aby důležitým bodem bylo i vyjasnění, že nepůjde o povinnost pro každého jednotlivce, ale o novou kompetenci a možnost, jak zvýšit prestiž lékárníka jako plnohodnotného zdravotníka a zároveň zlepšit dostupnost péče pro pacienty.
 
Dozvěděla jsem se také, jaký dopad to bude mít na naše studium. S novou rolí logicky přichází úprava pregraduálního vzdělávání, takže se musíme připravit na to, že budeme kromě teorie muset zvládnout i praktický nácvik aplikace a projít certifikovanými kurzy. Celá debata mi potvrdila, že je naprosto klíčové, abychom se o svou budoucnost a rozšiřování kompetencí zajímali už teď. Právě na nás bude, abychom tento potenciál v praxi využili a posunuli farmacii v horizontu příštích deseti let zase o kus dál. Jsem moc ráda, že Spolek českých studentů farmacie uspořádal diskusi s takovými osobnostmi a umožnil nám nahlédnout pod pokličku změn, které nás brzy čekají.
1_20260506_210628_0000.png

Fotky zde