Zprávy - rok 2016

Čaj o páté

08.12.2016

"8. 12. 2016, se konal již druhý ročník akce Čaj o páté - soutěž v ochutnávání jednodruhových čajů."

Antibiotický týden

15.11.2016

"Stejně jako v minulém roce proběhla odborná přednáška, tentokrát od prof. PharmDr. Martina Doležala, Ph.D., a osvětová zdravotní kampaň."

EPSA Summer University, Bialystok, Polsko

18.07.2016

"EPSA Summer University v Bialystoku nebyla ale jen o vzdělání. V průběhu týdne jsme se spřátelili s ostatními studenty. A to díky bohatému kulturnímu programu. Společně jsme v týmech absolvovali bojovku po městě. Dále jsme podnikli výlet na Dojlidy beach k jezeru."

SEP v Srbsku

12.07.2016

"Na Srbsku je také výborné, že vzhledem k často nižším cenám než v ČR, je zde možnost cestovat po Srbsku a okolních státech poměrně levně. Obrovské plus bylo, že do Bělehradu přijali hodně studentů a tak jsme se nenudili ani chvilku."

IPSC, Portoróž, Slovinsko

11.07.2016

"Protože se camp jmenoval pharmaceutical a nemůžeme zahálet ani o prázdninách, byl pro nás připraven edukační program ve formě workshopů a přednášek, které se točily hlavně okolo průmyslu a přístupu na trh (market access)."

Mental Health Awareness Campaign

12.05.2016

"Deprese je nemoc, kterou po světě trpí na 350 milionů lidí. Liší se člověk od člověka, od běžných výkyvů nálad a krátkých emocionálních reakcí až ke každodenním výzvám a těžkostem."

Studentská vědecká konference

27.04.2016

"Již v loňském roce se přihlásil větší počet studentů a v tomto duchu jsme pokračovali i v roce letošním. Studenti naší fakulty prezentovali výsledky své vědecké činnosti, a to ve třech sekcích – biologických věd, chemických věd a sociálních a technologických věd."

EPSA Annual Congress, Helsinky, Finsko

25.04.2016

"Zima, chlad, depresia ... presne na tieto veci som nemal jedného aprílového týždna čas, keďže som sa zúčastnil 49th EPSA Annual Congres 2016 v Helsinkách."

Cesty farmacie - Klinická farmacie

20.04.2016

"Dozvěděli jsme se tak, že při své práci musí umět skloubit jak samotnou problematiku léčiv s četnými znalostmi patofyziologie, tak i spolupráci nejen s lékaři, ale i zdravotními sestrami, pracovníky laboratoří a dalšími, což jak všechny 3 přítomné dámy přiznaly, je často velice tvrdý oříšek."

Veletrh pracovního uplatnění v medicíně a farmacii

05.04.2016

"Poté již nic nebránilo studentům obcházet stánky vystavovatelů a prohlížet obsah veletržní tašky, kterou obdržel každý student při registraci."