Vánoční trhy ve Wroclawi

4. 1. 2018

V tomto semestru, 2. 10. 2017 se jako každoročně uskutečnil zájezd na vánoční trhy, tento rok však na netradiční místo, do Wroclawi. Město se pyšní jedněmi z nejkrásnějších vánočních trhů v celé Evropě.

World Aids Week 2017

7. 12. 2017

Spolek českých studentů farmacie se zapojil do kampaně World AIDS Week. V rámci této kampaně si studenti vymysleli a připravili hned několik způsobů, jak zvednout informovanost obyvatel o tomto onemocnění a zároveň, jak pomoci nadaci, která pracuje s lidmi, kteří jsou HIV pozitivní.

EPSA výhercem European Union Health Award

3. 12. 2017

EPSA vyhrála 3. místo v Europen Union Health Award for Non-Governmental Organisations (NGOs) 2017 za iniciativu v oblasti vakcinace.

Čaj o páté 2017

29. 11. 2017

Soutěž v ochutnávání jednodruhových čajů neboli Čaj o páté se opět konala v koridoru Farmaceutické fakulty.

Antibiotický týden 2017

26. 11. 2017

Do boje proti nesprávnému užívání antibiotik se již potřetí vydali studenti naší fakulty. Antibiotický týden je každoročně vyhlašován Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a proběhl od 13-19.listopadu. Účel tohoto týdne je poukázat na problematiku těchto léků obecně a to, jak varovat veřejnost, tak i připomenout lékařům a dalším zdravotnickým odborníkům, jaká hrozba se s tímto spojuje a může se tak stát těžko řešitelná. Spolek českých studentů farmacie si organizaci celého týdne vzal pod svá křídla.

EPSA Autumn Assembly v Brně

17. 11. 2017

Přečtěte si zajímavé shrnutí letoního kongresu EPSA Autumn assembly, který proběhl na začátku listopadu v Brně. Stručný text pro Vás sepsala Pavla Kalousová. Doufáme, že někoho z vás inspiruje a na další kongres, například na jaře 2017 do Nizozemí, vyjedete právě Vy.

Seminář Eucerin

14. 11. 2017

V úterý 7. 11. proběhl na Farmaceutické fakultě seminář na téma „Dermokosmetika v prostředí lékárny“, který byl připraven ve spolupráci se značkou Eucerin, kde se účastníci mohli dozvědět, jaké vlastně má dermokosmetika místo v lékárně a v podpůrné terapii některých kožních onemocnění, konkrétně atopického ekzému a aknózní pleti.