Pro koho bije tvé srdce?

Datum

30.4.2019 23:00

Místo konání

Fakultní Nemocnice Hradec Králové, Transfúzní

Podrobnosti

Pro koho bije tvé srdce? Blíží se Valentýn, svátek zamilovaných… nejeden člověk se zamyslí nad tím, pro koho právě jeho srdce tluče. Ale co kdybychom se na tento svalnatý orgán podívali trochu jinak? Srdce vyprodukuje okolo 5-6 l krve za minutu. To je docela dost, ne? Tak co darovat trochu této rudé tekutiny někomu, kdo by jí mohl potřebovat. Bude bohatě stačit, když obětuješ pouhých 450 ml. Tělo průměrného člověka se zvládne vyrovnat se ztrátou 1000 ml, aniž by ho to nějak poškodilo. Tak se nemusíš bát a pojď do toho s námi! Navíc jsme si pro vás připravili SOUTĚŽ! Takže motivace v podobně romantické VEČEŘE PRO DVA? To už za to stojí, ne?

A jak se zapojit? Pokud jsi krev ještě nikdy nedaroval/a, na transfúzním oddělení ve fakultní nemocnici Hradec Králové se nemusíš předem objednávat. U vrátnice dole vyplníš dotazník a pak jen nahlásíš, že jsi prvodárce. Odebírá se ve všedních dnech od 7:00 do 10:00.
Pokud jsi krev již daroval, ale v jiném zařízení, stejně zde v Hradci budeš brán jako prvodárce.
A jestli krev v Hradecké nemocnici již daruješ, tak jistě víš, jak se objednat ;) .

A co dál? Před vstupem do ambulance se u paní, která vydává pracovní neschopenky, nahlásíš, že jsi přišel darovat s naší kampaní. Pokud se budeš chtít účastnit soutěže, vyplníš pro nás základní údaje (díky kterým tě kontaktujeme, pokud budeš vylosován) a vhodíš do schránky lísteček s číslem. Jestli se do soutěže zapojit nechceš, vhodíš jen číslo. To je hlavně pro nás, abychom viděli, kolik lidí jsme dokázali touto kampaní oslovit. Tato akce potrvá až do konce dubna, kdy vylosujeme jednoho ze zúčastněných, který poukaz na jídlo v hodnotě 500 Kč. Soutěž je určena pouze pro studenty.

A pokud si nejsi jistý, jak to s darováním krve pořádně je, anebo se chceš jen trochu více vzdělat v tomto tématu, přijď na přednášku 26. 2. od 17 hod na farmaceutickou fakultu do posluchárny A.
https://www.facebook.com/events/1154521998055721/