EPSA Summer University, Bialystok, Polsko

18.07.2016

Letošní již 18. ročník EPSA Summer University se konal v Bialystoku - malebném městě na severovýchodě Polska. A právě sem dorazila více než stovka studentů farmacie z celé Evropy. Z České republiky přijelo celkem 6 studentů, z toho 2 jsme reprezentovali Farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové.

Celá akce byla slavnostně zahájena v místním historickém paláci s úvodním slovem organizátorů. V následujících dnech vždy dopoledne probíhal edukační program. Letošní téma znělo: Pharmacist, the hero with a thousand faces! V tomto duchu se nesly přednášky a wokshopy. V průběhu Summer University jsme se jeden den zúčastnili Public Health Campaign na téma: Hygiene your Summer! Naše stanoviště bylo v palácové zahradě a dále v nákupním centru. Zde jsme mluvili s veřejností o zásadách správné hygieny.

adsf.jpg

EPSA Summer University v Bialystoku nebyla ale jen o vzdělání. V průběhu týdne jsme se spřátelili s ostatními studenty. A to díky bohatému kulturnímu programu. Společně jsme v týmech absolvovali bojovku po městě. Dále jsme podnikli výlet na Dojlidy beach k jezeru. I večerní párty stály za to! Za zmínku rozhodně stojí Flinstone párty z doby kamenné. Nelze opomenout ani International night, kam česká delegace vezla malý soudek piva a další česká pitná NEJ!

das.jpg

A co by to bylo za polskou akci, pokud bychom nepoznali tradiční polskou kuchyni a místní zvyky. A právě proto pro nás byla připravena Polish night! Zde nechyběli pierogi, babka zemniaczna atd. Tančili jsme všichni i polský valčík. A protože jsme byli v kraji, kde dominantou jsou Žubři (jak říkají zubrům), pili jsme tradiční Žubrowku. Měla sílu jako zubr!

cxyvvcxy.jpg

Čekalo nás i putování za zubry – a to do Bialowiežského národního parku. Jedná se o jedinečný prales, který je součástí UNESCO.

Nádherný týden byl zakončen Gala night za velkého potlesku všem organizátorům! Skvělá a velmi podařená akce plná ohromných zážitků - TAKOVÁ BYLA 18th EPSA Summer Universtity v Bialystoku!

- Zuzana Mládková