Movember

23.11.2020

Jak to bylo letos s Movemberem? Kvůli situaci s koronavirem jsme se rozhodli, že letos bohužel nebude moudré zařizovat kavárnu. Ani přesto jsme se nevzdali a rozhodli jsme se šířit osvětu jinak! Právě kvůli koronaviru jsme vytvořili roušky, které na sobě měly knírky. Také jsme objednali nádherné placky ve tvaru knírku. Ty se studentům i zaměstnancům fakulty velmi zalíbily a šly jako na dračku! A to bylo dobře, protože vybrané peníze putovaly na nadační fond Muži proti rakovině. Ti se zabývají nejen prevencí rakoviny prostaty a varlat, ale také prevencí sebevražd u mužů.

IMG_1639.jpg

Akce probíhala od úterý 24. 11. do čtvrtka 26. 11. V úterý ráno jsme si v koridoru na fakultě připravili "stánek" a oslovovali kolemjdoucí studenty a zaměstnance. Těm jsme nabízeli nejen roušky a odznáčky, ale i možnost nechat se vyfotit naší šikovnou fotografkou. Aby byly fotky hezky tematické, tak jsme si přichystali knírky na špejli. Ve středu ráno jsme si také přichystali stánek, ale poté jsme s knírky obešli i katedry na jižní budově, kde jsou kantoři, kteří neprocházejí koridorem a mohli nás tedy minout. Ve čtvrtek ráno jsme ještě na chviličku zavítali na kampus a vyfotili se s prváky. Poté jsme se letos naposledy vydali s knírky na koridor fakulty.

IMG_1675.jpg

Studenti i zaměstnanci vypadali, že mají z akce velikou radost. Už se těšíme na příští rok!

Isabela Whelanová

IMG_1612.jpg