Přednáška o Canisterapii

14.10.2021

První vzdělávací akce, která se tento semestr konala, byl Workshop o Canisterapii. O to, jak akce proběhla, se s námi podělil VP pro vzdělávání Patrik Sudický:

Add-Watermark_2021_10_15_11_03_37-(27).jpg

Výnimočne to nebol interaktívny výklad školiteľ – obecenstvo, bola tu ešte tretia zložka, bez ktorej by to určite nebolo ono – canisterapeutický flat-coated retriever Olaf. Tohto štvornohého chlpatučkého asistenta doprevádzala jej majiteľka Bc. Jana Štepánková, Dis., ktorá pôsobí na Psychiatrickej klinike Fakultnej Nemocnice v Hradci Králové.

Pani Štepánková nám porozprávala o jej práci a poslaní v nemocnici, porozprávala osobné, veľmi inšpirujúce a úsmevné príbehy z praxe a poskytla i rady ako správne so psom spolunažívať. Zdôrazňovala, že pes nie je stroj a taktiež sa môže unaviť, niečoho bolieť, či mať zlý deň. Na tieto faktory musí starostlivo dennodenne dohliadať, keďže Olaf, súc pes – liečiteľ, musí byť v čo najlepšej kondícií, aby konal svoju prácu, tzn. spríjemnenie života pacientov na klinike, čo najlepšie.

Add-Watermark_2021_10_15_11_03_37-(46).jpg

Nechýbali ani nespočetné užitočné povely, ktoré nám naša dvojica predviedla. Nakoniec, na záver nášho workshopu sme ako poďakovanie za krásne predvedené kúsky spoločne celé obecenstvo nechali Olafa vybehať v našej malebnej Záhrade liečivých rastlín.

Fotky z workshopu najdete zde