Welcome Párty

04.10.2023

Spoločenská hra, ktorá sa odohrala vo večerných burlivých hodinách pre prvé ročníky odboru farmácie zo zakončením v klube a.k.a žúrka. Nápľnou bolo spraviť interaktívnu a zábavnú hru v areali Farmaceutickej fakulty a mesta Hradec králove z cieľom bližšie poznať ich zákutia a priestory. Účastníci boli rozdelený do týmov podľa už vytvorených partií. Takzvaným “lone wolfom”, ktorý si tým nenašli bol následne  na základe prihlasovania sa do súťaže pod svojím menom, kde zašktli kolónku jednotlivec, tým pridelený. Hlavnou myšlienkou celej hry/súťaže bolo hladať indície a pomocou nich sa dostať na víťazné miesto. Jednou z podmienok bola povinná prezence alkoholu, čo zo subjektívneho podľadu absoľutne schvalujem :). Samostatná hra mala tri stanovišťa, a to na Fakulte, v krásnom centre mesta a vo klube. Z mojho osobného pohľadu hra splnila svoju úlohu. Bola nápaditá, originálna, zábavná zo skvelou voľbou lokalít. Všetko to krásne zakončila party v miestnom klube. Bohužial našli sa aj veci, ktoré nevyšli. Hádanky, pomocou, ktorých sme hľadali indicia boli bohužial náročnosťou nevývažene. Už na druhom stanovišti sme to vzdali a do klubu a.k.a finálna destinácia, sme sa pozorovaním iných týmov síce dostali, ale trvalo to príliš dlho. To znamená, že časové trvanie celej hry bolo dlhé, spôsobené ako som už spomenul náročnosťou hádaniek, čo pri konštantnom príjme alkoholu nevydím realne. Ďalšia vec, čo by sa dalo zlepšiť je zväčšiť množstvo lokalít, ani nie ich zakomponovať do stanovišťa a zvýšich ich počet, ale skôr ich zakomponovať do úloh.

Sumár sumárum jednalo sa o skvelú akciu s príjemnými ľuďmi.

20231004_220849_859.jpg

Na tenhle večer asi jen tak nezapomenu. Jak se vůbec stalo, že jsme z party lidí, co se neznali,
udělali vítězný tým??
Dlouho jsem váhala, jestli se přihlásit, i když nemám tým. Nakonec mě kamarádka, která byla
taky přihlášena jako jednotlivec, přesvědčila, že to zkusím. Troufale jsme doufali, že se
ocitneme ve společném týmu, ale to se nestalo. Zprvu jsme se jako celý tým nemohli,
v hukotu ostatních týmů, najít a všichni jsme ani nedorazily, tak jsme spojili síly s holkami,
které rovněž tým neměli. Heslo znělo, „pojďme si to užít, běhat nebudeme.“
Z této spontánní situace vyšel i náš týmový název: NÁHODNÁ SETKÁNÍ
Rychle jsme se seznámili a už se začaly vysvětlovat pravidla. Zkoordinovali jsme se a rozvrhli
strategii tak, abychom co nejrychleji mohli na další stanoviště. Po úspěšném luštění jsme
zjistili, že musíme hýbnout kostrou. Dostavili jsme se dál a zase nás čekalo hledání. Zatímco u
prvního úkolu jsme poznaly fakultu, na druhém stanovišti se poznávala kultura. Vše potřebné
jsme zvládli a najednou plni elánu utíkali městem na třetí určené místo. Také jsem si všimla,
že když jsme odcházeli z fakulty, bylo spoustu týmů před námi, ale najednou při našem úprku
bylo plno týmů ještě přibytých ke svým židlím a luštili. Krátkým skokem nám u skončení na
předposledním stanovišti sdělili fakt, který nás šokoval. Jsme zatím druzí! Teď už nešlo jinak,
místo běhu jsme defakto letěli, abychom si naši pozici utvrdili.
To jsme nevěděli, co nás čeká. Poslední trestné stanoviště bylo pro nás oříškem. Splnili jsme
úkoly a při východu, kdy polovička týmu byla na zádech někoho druhého, zjistili, že výhra je
na dosah. Tady nastala chyba, díky nedodržení pravidla musíme plnit další trestňák. Ale i tak
jsme druhé místo uhájili a těšili se na ostrý rozstřel.
Když onen moment přišel, nestačili jsme se divit a geniální tečku se rozběhli automaticky
plnit. Po skončení limitu jsme se pomalu loučili a chtěli blahopřát protějšímu týmu, jelikož
byly daleko sehranější a tvořili tým ze známosti. Můžete si představit naše překvapení, když
zaznělo jméno našeho týmu. Byli jsme šťastné a po rozdělení cen od spolku jsme do večera
vstupovali už pořádně v MOODu.
Díky spolku, že takové akce tvoří a hlavně, že prostě jsou. ♥

IMG_6300.jpg

První středu semestru ve večerních hodinách začala na Farmaceutické fakultě bojovka se jménem "Prvácká hra, aneb putování do MOODu". Pro prváky bylo připraveno mnoho úkolů, které je měly pobavit, ale zároveň jim zpříjemnit začátky v novém prostředí. Po krátké orientaci na fakultě a vyluštění tajenky je čekala šifra na Velkém náměstí v Hradci Králové. V šifře se soutěžící dozvěděli nejen mnoho zajímavostí o městě, ale vyluštili i další místo, na které se mají vydat. Po splnění dalších dvou stanovišť, na kterých se hrála hra kámen, nůžky, papír, nebo se tahaly osudové kartičky na ty nejlepší čekalo Velké Finále v samotném klubu MOOD. Konec prvácké hry byl zakončen Welcome párty farmaceutů, na které jsme přivítali všechny prváky i neprváky.