52. Farmaceutický ples

22.03.2024

52. ročník Farmaceutického plesu se konal již tradičně v hradeckém království klavírů, PETROF Gallery.

Krásné prostory PETROF Gallery patří od roku 2019 k nedílné součásti Farmaceutického plesu. Každoročně se ples nese v elegantním duchu, kterému výrazně napomáhá právě prostředí vystavených klavírů a dalších hudebních nástrojů.

Letošní ples slavnostně zahájil děkan Farmaceutické fakulty doc. Jaroslav Roh Ph.D. a přivítal všechny vážené hosty, kteří do PETROF Gallery dorazili. Mezi zúčastněnými nechyběla ani paní prorektorka Univerzity Karlovy Markéta Martínková, či prezident České lékárnické komory Aleš Krebs.

V průběhu večera si mohli návštěvníci poslechnout klavírní vystoupení v showroomu PETROF, taneční vystoupení studentů Farmaceutické fakulty a na taneční parket pak všechny přilákala kapela Yamaband, která je již několik let součástí Farmaceutického plesu v Hradci Králové.

Neméně důležitou součástí večera byla bohatá tombola, která vyvrcholila slosováním o hlavní ceny plesu.

Farmaceutický ples zůstává nejen každoroční oblíbenou tradicí, ale také příležitostí pro setkání studentů, akademických pracovníků a absolventů fakulty.

Eva Kubíková, Spolek českých studentů farmacie

Fotky od fotografa najdete zde a z fotostěny zde.