21.11.2018

V letošním roce se konal již čtvrtý ročník soutěže v ochutnávání jednodruhových čajů – Čaj o páté. Soutěž tradičně probíhala v koridoru Farmaceutické fakulty. Ten již před pátou hodinou voněl všemi možnými odvary, takže si procházející studenti a zaměstnanci mohli již z dálky všimnout, že se tu něco děje.

Čaj o páté

Soutěž byla zahájena v 17.00 Petrou Čihákovou ze společnosti Megafyt Pharma sponzorující tuto akci. Po krátkém úvodu soutěžící postupně ochutnávali 10 jednodruhových čajů a do připravených archů zapisovali název matečné rostliny a čeleď jak v češtině, tak v latině, přesně po vzoru zápočtových testů katedry Farmaceutické botaniky.

Čaj o páté

Některé odvary jako například nať máty peprné nebo šípkový plod bylo snadné rozeznat, ale nad jinými se soutěžící pěkně zapotili. Například takový jitrocelový list dělal většině z 13 účastníků problém. Vítězem soutěže se stali s polovinou bodů Mgr. Rastislav Antal a Pavlína Chladová.

caj_o_pate_2018-8.jpg

Všem účastníkům a firmě Megafyt Pharma  děkujeme a už teď se těšíme na další ročník.

- Markéta Nápravníková

Více foto