EPSA Annual Congress, Sofie, Bulharsko

23.04.2019

V minulém týdnu jsem se spolu se svými spolužáky zúčastnil každoročního kongresu, který pořádá Evropská farmaceutická studentská asociace (EPSA). Tento rok se kongres konal v krásném historickém městě Sofie v Bulharsku.

16b8e869-8da4-4708-bce1-75256d70362e.JPG

Pro mne i další spolužáky to byl vůbec první kongres a s tím bylo spojeno mnoho očekávání a obav. Ale všechny obavy byly zahnány hned v den příjezdu, kdy se projevila skvělá organizace celé akce, přívětivost všech členů EPSA týmu a příjemná atmosféra. Celý kongres byl tematizován problémem nepřenosných nemocí (kardiovaskulární onemocnění, diabetes, rakovina a další). Na každý den byl připraven rozmanitý program plný různých aktivit, které si účastníci volí dle sebe. Mezi nimi jsou hromadné přednášky, které letos byly zaměřeny na prevenci před výše zmíněnými chorobami. Dále jsme se zúčastnili variací workshopů spojujících edukační stránku přednášek a interakcí s přednášejícím, sdílení názorů a aktivního řešení problémů. Pro ty, kdo by chtěli vylepšit svoje soft skillové dovednosti, byly připraveny tréninky. S trenéry si můžete osvojit komunikaci, plánování, naučit se zvládání stresu anebo to jak se dostat ke svému cíli. Součástí kongresu je valná hromada EPSY, kde se každý může dozvědět více o fungování celé organizace EPSA.

f3fbf0a6-9e25-4f3c-898f-03dc09eeb927.JPG

Do programu byly ale zařazeny i exkurze, prohlídka památek, cvičení a další. Na konci každého dne se můžete těšit na tematické párty, které jsou skvělé k vytváření nových kontaktů se spolužáky z celé Evropy.

01ff00c2-dc26-47a1-b56b-6e55725f0851.JPG

Kongres perfektně propojuje edukaci, komunikaci s novými lidmi, relaxaci, poznávání nové kultury a cestování. Program je nabitý a není zde žádná nevyužitá chvíle. A i přes vytížení si kongres každý užije a po konci se všem stýská. Opravdu vřele doporučuji tuto zkušenost, která je celoživotní. Doufám, že se příští rok na kongresu potkám s dalšími z vás, jelikož toto rozhodně nebyl můj poslední kongres.

aa888902-587b-4daa-9a89-208c4498c7d3-(1).JPG

- Daniel Machián