Studentská vědecká konference

16.04.2019

Stejně jako v minulých letech i letos měli studenti možnost výsledky svého výzkumu. Tuto příležitost studentům poskytla akce pořádaná Spolkem českých studentů farmacie, a to Studentská vědecká konference, která se konala ve dnech 16. a 17. dubna v prostorách Farmaceutické fakulty UK v Hradci.

Letošní konference byla rozdělena po vzoru té loňské celkem do pěti sekcí – sekce farmaceutické chemie, farmaceutické analýzy, farmaceutické technologie, sociální a klinické farmacie a sekce biologické.  Celkem se konference zúčastnilo 74 studentů z řad třetích, čtvrtých a pátých ročníků.

SVK_2019-11.jpg

Novinkou loňského roku byla posterová sekce, které se letos zúčastnili tři studenti – Jakub Radek Štoček, Adam Majcher a Eliška Voříšková, která se stala vítězkou celé sekce.

SVK_2019-36.jpg

Komise všech pěti sekcí, skládající se minimálně z jednoho mimofakultního odborníka hodnotily vesměs všechny práce velmi kladně. Avšak výherní místa jsou pouze tři, a proto se nakonec porota shodla na těchto výsledcích.

Sekce farmaceutické chemie

1. místo – Adam Majcher - Total synthesis of 6-hydroxyceramides and their behavior in the model lipid membranes
  2. místo – Jakub Radek Štoček - Intermolecular interactions studied by NMR spectroscopy
  3. místo – Jakub K. - Study of intramolecular charge transfer in aminophthalocyanines

DSC_2722.jpg

Sekce farmaceutické analýzy

1. místo – Tereza Lacmanová - Is supercritical fluid chromatography suitable for analysis of natural products?
  2. místo – Adam Reguli - UHPLC-MS/MS analysis of JAS-2, the novel analogue of dexrazoxane
  3. místo – Zdeňka Němcová - Development of UHPSFC-PDA method for the determination of atorvastatin and its impurities

DSC_2717.jpg

Sekce biologických věd

1. místo – Adéla Diepoltová - Optimization of the method for sensitivity evaluation of biofilm-forming staphylococci against candidate antimicrobial compounds
  2. místo – Josef Kunrt - Topoisomerase II catalytic inhibitors and poisons and the influence on DNA damage caused by anthracyclines in cancer cells
  3. místo – Hana Danková - Characterization of ligand binding to M1 muscarinic acetylcholine receptor using fluorescence anisotropy method

DSC_2701.jpg

Sekce klinické a sociální farmacie

1. místo - Lenka Polláková - Analysis of non-cardiac adverse events in rheumatic patients with glucocorticoid pulse therapy
  2. místo - Nikola Juríková - Analysis of cardiotoxicity of pulse glucocorticoid therapy in rheumatic patients
  3. místo - Andrea Říhová - Attitudes and beliefs on HPV infection and vaccination

DSC_2708.jpg

Sekce farmaceutické technologie

1. místo - Dominika Bieleszová - Terbinafine release from PLGA-based nanoparticles
  2. místo - Aneta Mrázková - The study of influence of the measurement method on static angle of repose of free-flowable excipients
  3. Místo - Jiří Doubek - Calcium phosphate bone cements. Synthesis, characterization and release properties

DSC_2725.jpg

Úspěch našich studentů však nekončil pouze na prahu naší fakulty. První dvě místa ze sekce sociální a klinické farmacie, farmaceutické technologie a sekce biologické a vítězové sekcí farmaceutické chemie a farmaceutické analýzy postoupili do nadnárodního kola v pražské Zentivě.

V nadnárodním kole, které se uskutečnilo 7.5.2019 naši studenti měřili své síly se studenty ostatních farmaceutických fakult z Česka a Slovenska, konkrétně z Brna, Bratislavy a Košic. K naší velké radosti obsadili čtyři z osmi studentů hradecké fakulty stupně vítězů.

Vyherci-FAF.jpg

Všem vítězům moc gratulujeme. Velké díky patří i partnerům fakultní Studentské vědecké konference – firmám Cayman Pharma s.r.o. a Contipro a.s. za jejich podporu i prezentaci, kterou byly zahájeny dny konference.

Více foto